Arrestohet shqiptari në Angli, u kap në flagrancë në fabrikën e kanabisit
Pëlqej
Një shqiptar, emigrant i paligjshëm në Angli ka përfunduar në pranga për shkak se është kapur në flagrancë në një fabrikëkanabisi e cilauzbulua gjatë hetimit për një vjedhje të dyshuar.

Në të u gjet aq lëndë narkotike e cila arrinte një vlerë prej 150,000 euro.

Për të kapur mat personat të cilët i kishin vënë në shënjestër për vjedhje, efektivët nuk mësynë nga dera e hyrjes në adresën Vicarage Road, Lye, por gjetën derën e pasme të hapur, të Wolverhampton tha Croën Court, shkruan media atje.

Emigranti i paligjshëm ishte shqiptari, Klejvis Plangaj i cili ishte ndjekur nga polica teksa po hynte në shtëpinë ku kishin zbarkuar dhe efektivët. Por, qëllimi i hyrjes së shqiptarit nuk ishte grabitja, por në atë shtëpi policia zbuloi një fabrikë të vërtetë drogë, ku po rriteshin dhe kultivoheshin gjithsej 180 bimë.

Plangaj, tha se shqiptari paguhej 300 euro në muaj për t’u kujdesur për kanabisin. Shqiptari kishte pranuar ,se kishte një borxh për të paguar, dhe nuk kishte pranuar të tregonte se për kë po punonte.

Bimët ishin duke u rritur në bodrum dhe dy dhoma në katin e sipërm, ndërsa kopshtari jetonte në dhomën e përparme, e cila ishte e pajisur me një shtrat dhe televizor, përfundoi z. Sullivan.

“Fillimisht ai ka punuar në një fabrikë, por duke qenë se ishte pa dokumente në Britani, ai u detyrua që të punonte aty. Ndërsa nga ana tjetër i punësuar në kultivimin e kanabisit, ai paguhej mirë. Çdokush që të kishte qenë në vendi e tij, me një faktit kaq të konsiderueshëm nuk do të thoshte jo”.
Shtuar më 18/11/2017, ora 21:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori