Arrestohet nje keshilltar i Ministrise se Shendetesise se Kosoves
Albeu.com
Sot në Prishtinë është arrestuar ILir Tolajn, ish-Sekretar Permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, i cili aktualisht punon si këshilltar në këtë ministri. Misioni evropian për sundimin e ligjit njofton se arrestimin e ...... ka kryer policia e EULEX-it dhe policët e Kosovës që janë pjesë e Task Forcës Anti-Korrupsion, në kontekst të një hetimi penal për shmangie tatimi.

Tolaj ka qenë edhe Sekretar i Përhershëm në Ministrinë e Shëndetësisë në kohën kur ministër ishte Alush Gashi.
Shtuar më 13/07/2010, ora 13:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori