Arrestohet 32-vjeçari nga Vlora, shpërndante euro fallco nëpër qytet
Policia e Vlorës ka bërë me dije se ka vënë në pranga një 32 vjeçar për shkak se me euro të falsifikuara blinte sende dhe mbushte makinën nëpër qytetin e Vlorës.

Arrestimi I tij ka ardhur pas denoncimit të një punonjësi karburanti që ka çuar në pranga të riun Simon Mitraj, 32 vjeç, banues në Vlorë.

Policia ka bërë të mundur kapjen dhe arrestimin e këtij personi sepse mbrëmjen e djeshme rreth orës 20:00, dyshohet se ky person ka furnizuar automjetin e tij tip "Jeep" me targë AA 038 CR, tek një karburant në lagjen "Rilindja" duke përdorur një kartëmonedhë me prerje 20 euro, e cila dyshohet të jetë e falsifikuar.

Gjatë kontrollit fizik që i është bërë këtij shtetasi, shërbimet i kanë gjetur 73 copë kartëmonedha të tjera me prerje 20 euro (në total janë 1460 euro), të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale./albeu.com/

Shtuar më 22/01/2017, ora 12:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori