Arrestohet 30 vjeçari, parandalohet një vrasje në Tiranë
Parandalohet një vrasje në kryeqytet. Policia e Tiranës mbrëmjen e sotme ka vënë në pranga një person, i cili dyshohet se do të vriste një tjetër shtetas.

Gëzim Peploka 30 vjec, lindur në Tropojë banues në Kamëz është arrestuar mbrëmjen e sotme nga blutë e Tiranës pranë QSUT, pasi dyshohej se do të vriste shtetasin Y. Luka, të cilin e kishte plagosur në janar të këtij viti.

Gjatë ndalimit këtij shtetasi iu sekuestruan dhe dy armë zjarri, pistoletë, në cilësinë e provës materiale.

Për efektivët e policisë 30 vjecari nuk është një person i panjohur, pasi Paploka figuron si një person me precedent penal.

Lidhur me këtë rast materialet do ti kalojnë Prokurorisë për ndjekje të mëtejshme të rastit.
Shtuar më 26/09/2012, ora 22:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori