Arrestohet 19 vjeçari shqiptar, ishte bërë “tmerri” i italianëve
Një i ri shqiptar që jeton në Imperia të Italisë është bërë tmerri i italianëve dhe është raportuar në polici nga banorët e indinjuar.

Një natë më parë me të marrë informacionin policia ka arrestuar shtetasin me inicialet A.Z., 19-vjeç.

Ai është i lindur dhe i rritur në Itali, por prindërit e tij janë shqiptarë. Sipas karabinierit, ai ishte bërë pikë referimi për të miturit që kërkonin marihuanën gjatë natës.

Sheshi i lojërave të të rinjve ishte kopshti katror i Romës, ishte dhe vendi ku ai u takonte të miturit. Kur i riu u kap në flagrancë nuk i kundërshtoi forcat e policisë, dhe kishte me vete dy doza marihuanës.

Më pas A.Z u dërgua në dhomën e gjumit të shtëpisë së tij jo shumë larg sheshi i Romës. Nga kontrolli i ushtruar nuk u gjet sasi e lëndës narkotike. Ndaj tij u dha masa e arresti shtëpiak. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2017, ora 18:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori