Arrestohen personat që dogjën banesat e romëve
Arkiv
Zëdhënësja e policisë së Tiranës në një konferencë për shtyp deklaroi se janë vënë në pranga autorët që dogjën banesat e disa anëtarëve të komuniteti rom, ditë më parë në Tiranë te stacionit të Trenit.

pranga janë vënë dy persona, Klodian Vladi dhe Besmir Vladi, banues në Tiranë.

Të arrestuarit, pasi kanë plagosur tre shtetase të komunitetit rom, kanë djegur banesat e tyre.

Pas këtij konflikti, këta banorë janë zhvendosur në një tjetër zonë. /albeu.com/
Shtuar më 17/03/2011, ora 19:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori