Arrestohen dy mashtruesit e emigrantëve në Lezhë
Policia e Lezhës ka vënë në pranga dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kundrejt shumës monetare 1.000 euro kanë mashtruar 4 shtetas që vinin nga vendet e treta, për t’i transportuar nga Tirana në Kosovë.

Ata akuzohen për veprat penale “Ndihmë për kalim të paligjshëmkufirit, mbetur në tentativë” dhe “Mashtrim”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprime të mëtejshme.

Shtuar më 24/01/2019, ora 14:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori