Arrestohen dy djemtë e ish-bosit të firmave piramidale
Pas kërkimit prej disa vitesh, policia tashmë ka arrestuar dy djemtë e Rrapush Xhaferrit, të cilët janë dënuar me 9 dhe 10 vite burg. Policia ka vënë në pranga Përparim dhe Pëllumb Xhaferrin, dy djemtë e ish-bositfirmave piramidale, të akuzuar për “vjedhje me anë të mashtrimit” dhe “krijim të firmave piramidale”. Lidhur me këto akuza, dy djemtë e ish-bositfirmave piramidale janë dënuar me 9 dhe 10 vite burg dhe ishin në kërkim prej disa vitesh.

Gjykata e Tiranës pushoi disa vite më parë gjyqin ndaj Rrapush Xhaferrit, për shkak të vdekjes së tij. Ndërsa tre djemtë e tij u dënuan në total me 28 vjet burg, por vetëm Asllan Xhaferri kreu dënimin e tij. Rrapush Xhaferri u shpall debitor pas vdekjes, per shumen 1 miliardë e 227 milionë lekëve dhe ky detyrim, ligjërisht duhet te kthehet nga trashegimtaret e tij. /albeu.com/
Shtuar më 21/05/2015, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori