Arrestohen 5 shitës droge në Itali, mes tyre edhe një shqiptar
Një aksion i policisë italiane ka arrestuar 5 shitës droge të cilët punonin në plazhet e Punta Braccetto, Punta Secca dhe Scoglitti.

Sipas informacioneve të arrestuarit janë Hamda Nao Grami, Fathi Jaquadi, Tunizianë, Firas Messaoudi, dhe Sajmir Rapo, të gjithe te akuzuar për trafik droge.

Në veçanti, katër nga marrësit e masës parandaluese ishin shkelës të përsëritur, sepse ata ishin arrestuar disa herë për trajtimin e drogës.

Hetimi për grupin në fjalë, ku mes të arrestuarve është edhe një shqiptar, kishin nisur në gusht të 2017, pas arrestimit të një zhytësi.

Mediat italianë bëjnë me dije se "spaçatorët" shisnin drogë (Hashash dhe kokainë), ndërsa mes klientëve kishte edhe turistë. /albeu.com/

Shtuar më 06/09/2018, ora 14:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori