E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
Arrestohen 4 falsifikues kartëmonedhash
Katër persona janë vënë në pranga nga policia e Tiranës për prodhimin dhe shpërndarjen e kartëmonedhave false në tregun shqiptar, kryesisht në Tiranë dhe Shkodër. Policia e Tiranës ka kapur një sasi të konsiderueshme parash dhe dollarësh të falsifikuar.

Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësja e Policisë, Alma Katragjini informoi se shtetasit, Emilian Qose 21 vjeç, Gazmend Vulaj 21 vjeç, Tom Proshni 22 vjeç si dhe Nikoll Stërkaj 20 vjeç, janë vënë në pranga pasi akuzohen për falsifikim karmonedhash.

“Kapja dhe arrestimi i tyre u bë, pasi rezulton se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ata vendosin në treg kartmonedha të falsifikuara 10 mijë lekëshe dhe 20 mijë lekëshe dhe dollarë amerikanë”, u shpreh zëdhënësja. /albeu.com/
Shtuar më 27/07/2011, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori