Arrestimi i kreut të FRPD-së, PD njofton lëvizjen e radhës
Pas arrestimit të Arvit Bushatit, kreut të FRPD partia demokratike do të zhvillojë protestë para Komisariatit të Policisë në Shkodër në orën 19:30. Përfaqësuesit e PD do të protestojë për lirimin e Bushatit. Në një postim në rrjetin social, shprehen se nëse nuk reagojnë do të përfundojmë të gjithë si Arviti.

Kujtojmë që ardhja e kryetarit të ri në Bashkinë Shkodër u shoqërua me trazira, ku Arvit Bushati kreu i FRPD Shkodër u arrestua nga Policia pranë selisë së PD në Shkodër në prani të drejtueseve lokalë ish-deputetëve dhe Sekretarit të Përgjithshëm, Gazmend Bardhi. Situata ka qenë e tensionuar por policët kanë mundur të fusin në furgon Arvit Bushati.
Shtuar më 19/08/2019, ora 20:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori