Arrestimi i Henri Çilit, reagon qeveria (FOTO LAJM)
Pas lajmit për arrestimin e Henri Çilit ka reaguar dhe qeveria, dhe ka qenë zv.kryeministri Erion Braçe ai i cili përgozon prokurorinë e shtetit dhe policicinë.

Braçe shkruan se bleresit e shitsit i ka në listë deputetesh, i neveritur nga llumi me firmë e vule që noterizon blerjen e shitjen e drejtesisë.

Reagimi i Braçes

“#IBRAHIMBASHA
Sherbyes i Shtetit dhe i ligjit!
NUK DO TE HARROJ KURRE KUSH TY!
NUK DO TE SHESE KURRE KUSH TY!

Ti do te jesh perhere #DESHMORIATDHEUT!
Gjaku yt nuk do te behet kurre
para e pasuri per batakcinjte!

Bravo #PROKURORISESEREPUBLIKES e bravo #POLICISESESHTETIT!

I neveritur nga llumi qe do #DREJTESINE per ta blere e shitur, i neveritur nga llumi politik qe uleret kunder #REFORMESNEDREJRESI, por bleresit e shitesit i ka ne liste deputetesh, i neveritur nga llumi me firme e vule qe noterizon blerjen e shitjen e drejtesise.”- shkruan Braçe.


Shtuar më 28/02/2020, ora 11:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori