Arrestimi i gabuar, Mulaj: E vërteta doli në shesh
Arrestimi i Viktor Gushit i cili ka pranuar autorësinë e vrasjes së arkëtares së një banke por edhe të një argjendari ka lehtësuar disi Nexhat Mulaj nga Kosova i cili banonte në Tiranë i arrestuar nga policia për këtë ngjarje dhe i lëshuar më vonë nga prokuroria për mungesë provash.

Në një intervistë për Gazetën Shqiptare ai ndihet i çliruar nga paragjikimi që atij i ishte mëveshur me patëdrejtë pasi kishte lënë qelinë ku kishte qëndruar për 30 ditë. Kraas kësaj drame Mulaj kishte humbur edhe të dashurit e tij babain dhe motrën nga lufta e Kosovës.” Më në fund e vërteta dolishesh” është shprehur Mulaj për këtë gazetë. /albeu.com/
Shtuar më 01/04/2012, ora 11:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori