Vetëm 50 vjeç, COVID-19 i merr jetën mamisë në Elbasan
Arrestimet e të rinjëve, banorët në protestë
Pas dëbimit të familjeve rome dhe djegien e banesave të tyre, pak ditë më parë pranë stacionit të Trenit, jo pak reagim është krijuar nga familjet e kësaj zone diten e sotme. Ata janë ngritur në një protestë në të cilën kërkojnë pafajësinë e dy të rinjve të cilët janë arrestuar, si autorë të djegjesbanesave të këtij komuniteti.

Dite me pare dhe kreu i qeverise e cilesoi kete ngjarje te shëmtuar, të papranueshme nga qeveria dhe nga shoqëria. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2011, ora 11:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori