"Arrest shtëpie” drejtoreshës dhe infermieres së Qendrës në Shkodër
Arrest shtëpie” është masa e sigurisë caktuar nga Gjykata e Shkodrës për dy nga drejtueset e Qendrës së Zhvillimit në këtë qytet.

Drejtoresha e Qendrës, Juliana Cepi, dhe infermierja Aida Ymeraj, akuzohen për "shpërdorim detyre".

Ditë më parë, Prokuroria zbuloi se 3 vajza në moshë madhore, me probleme mendore, paciente në Qendrën e Zhvillimit në Shkodër kanë mbetur shtatzënë dhe kanë abortuar në mënyrë të paligjshme.

Ky rezultat ka dalë në bazë të akteve të ekspertimit mjeko-ligjor, të kërkuara nga ana e Prokurorisë së Shkodrës. /albeu.com/
Shtuar më 04/06/2016, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori