Arratiset në Itali me dy fëmijët e mitur, 39-vjeçarja i braktis
Policia ka nisur hetimet ndaj një gruajë në Durrës e cila ka lënë fëmijët e mitur të cilët janë nisur për në Gjermani vetëm.

Policia bën me dije se gruaja fillimisht është nisur për në Itali dhe nga aty fëmijët janë nisur për në Gjermani vetëm ndërsa ajo është kthyer vetëm në Shqipëri.

Njoftimi nga Drejtoria Vendore për Kufirin dhe Migracionin Durrës:

Më datë 05.01.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për shtetasen E.N, vjec 39, banues në Durrës, pasi më datë 03.09.2016, në PKK, Durrës, ka dalë për në Itali së bashku me fëmijët e saj të mitur G.N dhe A.N, vjeç 11 e 9, të cilit i ka braktisur e aktualisht ndodhen në Gjermani dhe është kthyer në Shqipëri. /albeu.com/

Shtuar më 07/01/2018, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori