Armët kimike, Doda thërret në interpelancë Ramën
Deputetja e Partisë Demokratike, Mesila Doda njoftoi sot dorëzimin e një kërkesë zyrtare për interpelancë me kryeministrin, Edi Rama lidhur me mundësinë e depozitimit dhe rajtimit të armëve kimike tyë Sirisë në Shqipëri.


“Kërkesa për interpelance është bërë në respekt të zërit të shoqërise civile dhe sipas kërkesës që AKILH Aleanca Kunder Importit te Lendeve Helmuese ka dërguar pranë deputetëve të Parlamentit të Shqipërisë.” shkruan Doda në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 11/11/2013, ora 18:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori