Arkëmortet mbërritën në atdhe, detajet nga erdhën dhe pse ndërruan jetë
Shqiptarët që humbën jetën në Itali kanë arritur në atdheun e tyre.

12 arkëmorte, me trupa të pajetë të shqiptarëve të cilët humbën betejën me COVID, janë nisur nga porti i Barit mbrëmjen e djeshme, për të ardhur sot në Durrës..

Por, sipas të dhënave, vetëm një prej kufomave që kanë mbërritur ka patur si shkak te vdekjes COVID 19.

Kufomat e tjera kane patur shkaqe te tjera te vdekjes, si vdekje natyrale, Infarkt miokardi dhe semundje pulmonare.

Kufomat kane ardhur nga Italia, por dhe nga Gjermania, Danimarka (1 kufome),Franca (1 kufome) dhe Mbreteria e Bashkuar (1 kufome).

Shtuar më 10/04/2020, ora 14:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori