Ardian Dvorani kërkesë: Dua të rikthehem në KED
Ardian Dvorani i ka dërguar një kërkesë kryetares së Këshillit të emërimeve në Drejtësi, Vitore Tushës ku kërkon nga për t’u rikthyer në institucionin që drejtonte.

Ai i kërkon KED ta rishqyrtojë këtë çështje duke i konsideruar si të ligjshme lëvizje të tilla.

Lëvizje të tilla janë të ligjshme dhe nuk janë të ndaluara në Kushtetutë”, mësohet ti ketë thënë Dvorani-Tushës.

Ish-kreu i KED kërkon të ushtrojë mandatin deri në fund të vitit 2020.
Shtuar më 21/08/2020, ora 12:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori