Arben Malaj kandidon për Këshillin e BSH
Arben Malaj kandidon për Këshillin e Bankës së Shqipërisë. Në një prononcim për GSH, ish-ministri i Financave ka konfirmuar se ka depozituar kandidaturën e tij për anëtar të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë.


“Po, por për një nga dy vendet vakante të Parlamentit, të liruara që vitin e kaluar, kur mbaruan mandatin e tyre Arjan Kadareja dhe Halit Xhafa” eshte shprehur ai i pyetur nga GSH nëse e ka depozituar kërkesën.

“Është një mundësi për t’i shërbyer vendit tim”, – thekson me tej Malaj. /albeu.com/
Shtuar më 21/09/2014, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori