Apeli: Këto foto duhen parë nga ndërkombëtarët (FOTO LAJM)

Duket se varfëria në vendin tonë ka arritur në këtë pikë, që vala e protestave ka pushtuar me furi tërë vendin.

Pikërisht fytyrën e njerëzve të cilët janë lodhur nga varfëria dhe korrupsioni në këtë vend, ka tentuar të nxjerrë Partia demokratike dega Roskovec e cila ka postuar disa foto, ku shqiptarë të zakonshëm por me halle kanë dalë në protestë.

Ja postimi i PD Roskovec:

📌Nderkombetaret duhet t’i shikojne keto foto!

Mirenjohje dhe respekt per kete protestues, per kete demokrat, per kete baba femijesh qe jo si gjithe te tjeret, ai gjendet ne çdo proteste te opozites.

Ky djale e ka nje arsye pse po proteston. Ka me shume se nje arsye. Ndihet i braktisur. Nuk e perballon dot jetes e perditshme por nuk qendron ne shtepi. Ai proteston, ai kerkon nje te drejte te mohuar.

Derisa ky njeri me kurajo, ky djale nene, nuk i trembet Edi Rames, askush prej qytetareve qe gezon shendet te plote, nuk ka arsye te dorezohet.

Ky djale eshte motiv per te gjithe demokratet nga e gjithe Shqiperia.

Ai ka vullnet, ai nuk dorezohet, ai eshte i varfer sa jane te varfer te gjithe te papunet ne Shqiperine qe Edi Rama po e varferon çdo dite.

Ai eshte frymezimi per çdo demokrat! Nuk do te dorezohemi derisa te largohet Edi Rama. albeu.com/
Shtuar më 28/03/2019, ora 20:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori