Anulohet urdhri për dentistët, nuk ka dyfishim të çmimeve (FOTO LAJM)

Asambleja Kombëtare e UrdhritStomatologut vendosi që të bëjë anulimin e vendimit të mëparshëm që dyfishonte tarifat e shërbimeve dentare.

Ky anulim vendimi erdhi pas nisjes së hetimeve nga Autoriteti i Konkurrencës dhe qëndrimit kundërshtues nga ana e Ministria e Shëndetësisë.

Në vendimin e firmosur nga Presidenti i UrdhritStomatologut, thuhet se vendimi i anulimit është votuar me 34 vota pro dhe asnjë kundër.

“Anullimi i vendimit të Asamblesë Kombëtar të UrdhritStomatologut të Shqipërisë, datë 14.12.2018 për “miratimin e listës së çmimeve dysheme në shërbimet stomatologjike”, thuhet në vendim./albeu.com/
Shtuar më 08/02/2019, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori