Antiplumbat e rinj të policisë dorëzohen para Kallashnikovit
Jelekët antiplumb, të cilët janë pjesë e uniformës së re të policisë duket se nuk i kanë rezistuar plumbave të Kallashnikovit. Gjatë stërvitjes me qitje që ka kaluar një pjesë e Policisë Rajonale të Korçës, janë provuar edhe jelekët e rinj antiplumb se sa rezistentë janë kur qëllohen me armë të ndryshme.

Sipas Gazetës Shqip, shkalla e rezistencës së këtyre jelekëve antiplumb ka rezultuar e kategorisë së dytë, ose mesatare, kur fortësia apo qëndrueshmëria e tyre vlerësohet nga 1 deri në 3. Provat e jelekëve antiplumb janë kryer me armë pistoletë dhe ka dalë se rezistenca e tyre është deri në atë që njihet si shkalla e dytë. Ndërsa provës me kallashnikov, jelekët antiplumb nuk i kanë qëndruar, duke e zbritur në shkallën 1 qëndrueshmërinë e tyre. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2012, ora 11:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori