Një tjetër "tradhtar" nga radhët e Kryemadhit, kush e pranoi mandatin
Anija shqiptare “peng” në Libi, reagon ministria e Jashtme
Ministria e Jashtme ka reaguar pas alarmit për anijen tregtare të nisur drejt Maltës e cila është ndaluar nga marina ushtarake e Libisë nën akuzën për transport të paligjshëm mallrash.

“MEPJ ka marre te gjitha kontaktet e mundshme dhe kemi bere intervenimet tek libianet.

Po e ndjekim intensivisht situaten.

Po kerkojme e perpiqemi per kthimin e tyre.

Marinaret ndodhen ne anije dhe jemi siguruar qe s’kane asnje problem shqetesues”- njofton ministria. /albeu.com/


Shtuar më 17/09/2017, ora 12:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori