Anan: Kompromisi është celësi i zgjidhjes së cështjes së Kosovës
Albeu.com
Me gjithë përparimin e arritur në negociatat për statusin e Kosovës, serbët dhe shqiptarët ende mbajnë qëndrime të kundërta, ndërsa që kompromisi është çelësi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës, ka deklaruar sekretari i përgjithshëm i OKB Kofi Anan, në raportin më të ri të kësaj organizate për Kosovën.Përmes raportit Anan u bëri thirrje edhe një herë palëve në bisedime që të tregojnë fleksibilitet, zemërgjerësi dhe gatishmëri për kompromise. rtk/start/albeu
Shtuar më 14/06/2006, ora 13:20
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori