Çeku: Vendet e Kuintit kanë dhënë sinjale për njohjen e pavarësis&eu
Albeu.com
Kryeministri i Kosovës Agim Çeku ka thënë sot se vendimi i qeverisë gjermane, për ta njohur pavarësinë e Kosovës, është i drejtë dhe ka qenë i pritshëm.Ai ka shtuar se pala kosovare ka marrë sinjale se të gjitha vendet e Kuintit, përfshirë edhe Gjermaninë, tashmë e kanë ndarë mendjen për ta njohur pavarësinë e Kosovës.
"Problemi i vetëm është kur dhe si",deklaroi kryeministri Agim Çeku per Radio Blue Sky, RTK.
Shtuar më 24/10/2007, ora 22:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori