Çeku: Shpallja e pavarësisë pas 120 ditëve është e pashmangshme
Albeu.com
Kryeministri Agim Çeku ka thënë për "Zërin e Amerikës" se shpallja e pavarësisë pas 120 ditëve është e pashmangshme. "Në Vjenë sqaruam pozicionin tonë se bisedimet shtesë do të thonë përfundim i këtij procesi", ka theksuar kryeministri."Ne kërkuam nga Treshja negociuese të njohë të arriturat e planit Ahtisari, pavarësinë e Kosovës, se Kosova nuk mund të ndahet dhe se mekanizmat në planin Ahtisari për pakicat duhet të impementohen", tha kryeministri Çeku. RTK
Shtuar më 31/08/2007, ora 14:31
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori