Çeku: Pa mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së, shqiptarët sivjet nuk do da shpallin pavar&e
Albeu.com
Kryeministri Agim Çeku i ka deklaruar gazetës britanike “Fajnenshëll Tajms”, se shqiptarët e Kosovës këtë vit nuk do ta shpallin pavarësinë e njëanshme pa mbështetjen e SHBA-ve dhe Bashkimit Evropian. Gazeta citon kryeministrin të ketë thënë se BE-ja duhet të mendojë për mënyrën e instalimit të misionit të saj në shtetin më të ri të Evropës Juglindore, në mungesë të një rezolute e cila do ta mbështeste pavarësinë.
Shtuar më 09/07/2007, ora 17:46
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori