Çështja e Kosovës ndan Malin e Zi
Albeu.com
Podgorica zyrtare është e mendimit se duhet gjetur një zgjidhje e qëndrueshme me dialog ndërmejt Beogradit dhe Prishtinës, e nga ana tjetër partitë pro serbe janë të mendimt që Kosova kurrsesi nuk duhet të shkëputet nga Serbia, sepse siç thonë ata "Kosova është toka e tyre e shenjtë."Mali i Zi është i ndarë sa i përket mendimeve për zgjidhjen e statusit të Kosovës. Podgorica zyrtare është e mendimit se duhet gjetur një zgjidhje e qëndrueshme me dialog ndërmejt Beogradit dhe Prishtinës, e nga ana tjetër partitë pro serbe janë të mendimt që Kosova kurrsesi nuk duhet të shkëputet nga Serbia, sepse siç thonë ata "Kosova është toka e tyre e shenjtë."


Në një prononcim për Deutsche Wellen zëvendëskryeministri i Kosovës Lutfi Haziri vlerëson lartë qëndrimin konstruktiv të zyrtarëve të Podgoricës.
Shtuar më 10/04/2007, ora 16:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori