Amnistia, 350 tė burgosur nė prag tė lirisė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Deputetet demokratė dhe ata socialistė i kėrkuan sot
Ministrit tė Drejtėsisė Nasip Naēo nje analizė te hollesishme per individet qe perfitojne amnisti, ne menyre qe te mos cenohet siguria juridike.

Duke folur nė Komisoionin e Ligjeve, ministri Naco u shpreh se nga aministia do te perifitojne personat e dėnuar me burgim deri nė 2 vjet, personat e dėnuar me kusht, me gjobė apo personat pėr tė cilėt gjykata ka caktuar njė nga llojet e alternativave tė dėnimit me burgim.

Gjithashtu do te perfitojne tė dėnuarat femra mbi moshėn 55 vjeē, si dhe te denuarit meshkuj mbi moshėn 60 vjeē, me pėrjashtim tė personave tė dėnuar pėr veprat penale, krime kundėr njerėzimit apo krime kundėr jetės.
Shtuar më 04/03/2014, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.