Ambasadorja amerikane Yuri Kim reagon për herë të parë
Ambasadorja Amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar për herë të parë pas mbërritjes në Shqipëri.

“Ndihem e nderuar dhe shumë e kënaqur që jam në Shqipëri dhe jam gati t’i përvishem punës”, janë fjalët e Ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim në ditën e saj të parë në Ambasadë.

Pasaardhsja e Donald Lu, zonja Youri Kim ka shërbyer në Departamentin e Shtetit si Drejtore e Zyrës së Çështjeve të Evropës Jugore.
Shtuar më 23/01/2020, ora 19:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori