Ambasadori zviceran: Është e rrezikshme të mos respektohet statusi diplomatik
Ambasadori i Zvicrës për Shqipërinë, Andre Maître, ka komentuar nga Shkodra parullën te shtëpia e Ambasadorit të OSBE "Boshard turp të kesh”.

Ambasadori zviceran tha se është e rrezikshme të mos respektohet statusi diplomatik.

Si ndihet një ambasador kur një koleg i tij është cënuar?

Matre: Sërish mesazhi im është i fortë: ne duhet ta kuptojmë dhe të dëgjojmë dhe të biem dakord për zgjedhje të përbashkëta. Është e rrezikshme të mos respektohet statusi diplomatik.
Shtuar më 14/05/2019, ora 13:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori