Reagon ambasadori i OSBE-se: Veliaj ka qenë në takim me mua, jo në Paris
Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, i ka konfirmuar gazetës Dita me telefon, se kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, ka qenë në takim pune me të hënën paradite mes orës 11 dhe 12.

Ambasadori Bernd Borchardt, i bëri këto komente pas pyetjes së gazetës Dita rreth akuzës së zonjës Duma për kryetarin e Bashkisë ku sqaroi:

"Po unë e konfirmoj që kam qenë me zotin Veliaj dhe kemi diskutuar për situatën në Tiranë dhe projektet e përbashkëta me Bashkinë”.

Më herët Veliaj kishte përgënjehstruar PD lidhur me linjën e avionit që ka udhëtuar si dhe motivin e vizitës së shkurtër.

Ai ka qenë pranë zotit Fino i cili gjendet i shtruar në një spital të Italisë./Albeu.com/

Shtuar më 18/01/2017, ora 21:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori