Ambasadori i Italisë mbështet opozitën, viziton çadrën e protestuesve
Ambasadori italian në Shqipëri, Alberto Cutillo ka vizituar ditën e sotme çadrën e protestuesve para Kryeministrisë.

Cutillo qëndroi për disa minuta me protestuesit dhe u shprehu atyre mbështetjen.

Cutillo bëhet ambasadori i parë i vendeve të BE-së që mbështet në një farë mënyrë protestën e opozitës.

Ai u prit edhe nga Bylykbashi i PD-se, i cili tha për Ora News, se e njohu ambasadorin me kushtet e opozites. /albeu.com/
Shtuar më 20/02/2017, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori