Ambasadori i BE i tërheq “veshin” Ramës dhe Bashës
Ambasadori i delegacionit të BE-së në Tiranë Luigi Soreca,i ka bërë apel politikës shqiptare që të dëgjojnë thirrjen e ndërkombëtarëve.

Sipas tij, ka ardhur momenti për të arritur vendosjen e një klime konstruktivepolitikë dhe vend.

Përmes një mesazhi në rrjetin social, Soreca shkruan se maxhoranca dhe opozita nuk duhet ta humbin rastin për të dialoguar mes palëve.

“Shpresoj që të gjithë qytetarët e Shqipërisë, që ftesa jonë për të rivendosur një mjedis politik më konstruktiv, të mos mbetet i padëgjuar.

Ky është një mision i përbashkët kombëtar “. Danielsson përfundon një vizitë shumë intensive dhe konstruktive një-ditore në Tirane”, shkruan Soreca, në Twitter. /albeu.com/
Shtuar më 07/03/2019, ora 16:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori