Ambasadori britanik: Koha që Mali i Zi të njohë Kosovën
Albeu.com
Ka ardhur koha kur Mali i Zi duhet të njohë Kosovën e pavarur. Kështu ka deklaruar ambasadori britanik në Podgoricë, Kevin Lajn, në një intervistë për të përditshme malazeze “Pobjeda”.Në një intervistë për të përditshme malazeze “Pobjeda”, ai u shpreh se “çështja e Kosovës është shumë e ndjeshme për Malin e Zi dhe për marrëdhënjet me Beogradin dhe Prishtinën, por besojmë se tashmë është çasti më i duhur që Mali i Zi të njohë Kosovën”.
Shtuar më 30/08/2008, ora 22:47
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori