Ambasadori Arvizu dorëzon çmimin kampion të nismës Vepro Tani për muajin korrik
Ambasadori Alexander Arvizu i dorëzoi sot çmimin Kampion të nismës Vepro Tani për muajin korrik Adriana Kushtës, për punën e saj të përkushtuar në përmirësimin e jetesës për fëmijët e Shtëpisë së Fëmijës në Sarandë.


Kjo Shtëpi përkujdeset për 50 fëmijë në nevojë, shumë prej të cilëve janë braktisur nga familjet e tyre për arsye ekonomike.Përveç zhvillimit të kapaciteteve të stafit, Shtëpia e fëmijës në Sarandë, u pajis me kompjutera dhe një sallë arti gjithashtu. Me mbështetjen financiare të USAID dhe Korpusit të Paqes, fëmijët dhe një pjesë e nënave të tyre që strehohen aty për arsye ekonomike u trajnuan për modelim veshjes, qepje etj. /albeu.com/
Shtuar më 14/08/2014, ora 16:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori