Ambasada e SHBA në Tiranë përkujton 11 shtatorin e 2001
Ambasadori Aleksander Arvizu, Zv/ Ambasadori dhe punonjës të Ambasadës Amerikane në Tiranë përkujtojnë ngjarjen e 11 shtatorit 2001">2001 dhe tregojnë historitë e tyre për atë ditë dhe si ajo ndryshoi jetët e amerikanëve.

"Sot, 11 shtatori është Dita Kombëtare e Shërbimit në Shtetet e Bashkuara, në nderim të atyre që humbën jetën në këtë ditë 13 vjet më parë" thuhet në faqen zyrtare të ambasadës së SHBA në Tiranë.

Po ashtu, ambasada ka publikuar dhe një vidio
Shtuar më 11/09/2014, ora 10:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori