Ambasada amerikane publikon një pullë postare shqiptare të vitit 1922
Ambasada amerikane në Tiranë postoi sot foton e një pulle postare e nxjerrë në Shqipëri, rreth vitit 1922">1922.
“Keni interes për pullat? E dini që Shtetet e Bashkuara kanë një Muze Kombëtar Postar? Është një nga 19 muzetë e Institutit Smithsonian dhe galeritë e artit në Uashington dhe Nju Jork”, thuhet në postimin e ambasadës amerikane.

Në 5 maj 2017 pulla postare shqiptare mbushi plot 104-vjet, një rrugëtim i gjatë që nga momentet e para të emetimit të pullës së parë postare shqiptare.

Katalogu i pullave postare shqiptare numëron mbi 3640 pamje të ndryshme. /albeu.com/
Shtuar më 06/01/2018, ora 18:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori