Ambasada Amerikane bën njoftimin e rëndësishëm për vizat turistike në SHBA
Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme me anë të një postimi në faqen zyrtare në "Facebook", ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për vizat turistikeShtetet e Bashkuara në Amerikë.

Me një vizë të tillë nuk mund të punosh apo studiosh. Duhet të siguroheni mirë para se të niseni dhe për ccdo pyetje mund ti drejtoheni faqes zyrtare.

Njoftimi i plotë

Vizat turistike janë për një udhëtim të shkurtër në Shtetet e Bashkuara, me të nuk mund të punosh apo të studiosh. Sigurohuni që të ndiqni rregullat e vizës tuaj kur të udhëtoni për në Shtetet e Bashkuara. Nëse keni pyetje se çfarë lejohet ose jo me vizën tuaj, më pyesni mua! Është gjithmonë kënaqësi për mua t’ju ndihmoj. #pyetanen

Shtuar më 22/08/2019, ora 09:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori