Altin Dumani, i pari në listë për SPAK
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur sot konfirmimin në detyrë të Altin Dumanit, duke u renditur kështu i pari i renditur në listën e Këshillit të Lartë të Prokurorisë për SPAK.

Drejtuesi i Apelit për Krimet e Rënda u hetua në tre kriteret pasurinë, integritetin dhe aftësinë profesionale.

Dumani i kaloi me sukses të treja fazat dhe nuk nxori asnjë problem që të mund të cënonte garën e tij për SPAK.
Shtuar më 31/07/2019, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori