"Alo policia, komshiu im fsheh diçka", kontrolli blic në Kamëz kap mat 50 vjeçarin
Një informacion i ardhur ngë qytetarët ka bërë që policia të kryejë kontroll blic në banesën e një 50 vjeçari në Paskuqan duke i kapur atij një armë si edhe disa fishekë.

Ai është shoqëruar në ambientet e komisariatit nr.5 në Kamëz, ndërsa pritet të procedohet për armë mbajtje pa leje.

"Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: Një armë zjarri pushkë model 63, një krehër fishekësh dhe 14 fishekë luftarak", njofton policia.

Njoftimi i plotë

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje falë bashkëpunimit me qytetarët.

Finalizohet operacioni "Paskuqani".

Vihet në pranga një 50-vjeçar.

Sekeustrohet një armë zjarri dhe 14 fishekë luftarak.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.5, Kamëz, në kuadër të kontrolleve për kapjen e perosnave në kërkim, apo atyre që qarkullojnë me armë zjarri, si dhe falë bashkëpunimit me qytetarët, pas informacionit të marrë se në Paskuqan 1, një 50-vjeçar mbante armë në banesë , kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar "Paskuqani".

Si rezultat i operacionit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

-I. D., 50 vjeç, banues në Paskuqan 1 Kamëz Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale: Një armë zjarri pushkë model 63, një krehër fishekësh dhe 14 fishekë luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për hetime të mëtejshme për veprën penale të “Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake”.
Shtuar më 09/11/2019, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori