Almir Rrapo ekstradohet në SHBA
Ish-punonjësi i ministrisë së jashtme Almir Rrapo është ekstraduar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës ku akuzohet për një sërë veprash penale. Rrapo është ekstraduar në orët e para të mëgjesin në një operacion të fshehtë dhe nën masa të rrepta sigurie drejt SHBA-së.

Pak kohë më parë avokati i Rrapos e ka dëguar çështjen e ekstradimit të tij në Gjykatën e Strasburgut por edhe pas vendimit nga kjo gjykatë për të mos e ekstraduar, gjykata shqiptare vendosi ekstradimin e tij.

Gjithashtu kohë më parë drejtësia amerikane ka dërguar garanci që Almir Rrapo nuk do të dënohet me vdekje nëse do të ekstradohet në SHBA.
Shtuar më 24/11/2010, ora 13:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori