Alfred Cako dhe dhjetra aktivistë, protestë simbolike kundër masave ndaj koronavirusit (FOTO LAJM)

Inxhinieri dhe aktivisti Alfred Cako ka iniciuar një protestë tek
ish-parku Rinia ku bashkë me aktivistë të tjerë kanë nisur një marrshim përgjatë Bulevardit Kryesor të Tiranës në drejtim të Presidencës.

Ata protestojnë kundër masave që ka marrë qeveria ndaj pandemisë dhe gjithashtu janë edhe kundër vaksinës.

Simbolikat e kësaj proteste kanë shenjuar në bluzat e tyre dhe pankartat në duar.

Në disa prej pankartave shkruhet:

“NO VACCINE BY FORCE!”

“NO MORE QUARANTINE!”

“NO MORE PLANDEMY Nr.2!”

“No 5G!”. /albeu.com/

Shtuar më 02/06/2020, ora 12:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori