Aleatët e Opozitës: Dorëheqje, vendit i duhen zgjedhje të parakohshme
Pas mbledhjes në selinë e PD, aleatët e Opozitës së Bashkuar i kanë konsideruar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu si udhërrëfyesin që Shqipëria duhet të ndjekë, në mënyrë që të bindë vendet anëtare për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

PD dhe aleatët e saj janë shprehur se kryeministrin Edi Rama në krye të qeverisë dëmtohet interesi kombëtar për nisjen e negociatave me Bashkimin Europian.

Mësohet se aleatët kanë ndarë të njëjtin mendim me kryedemokratin, Lulzim Basha, se vendit i duhen zgjedhje të parakohshme, për të patur një qeveri të re që udhëheq integrimin europian.
Shtuar më 21/10/2019, ora 19:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori