Aleanca Kuq e Zi në familjet e Dëshmorëve
Aleanca Kuq e Zi, në ditën e dëshmorëve, do të dhurojë flamurin shqiptar për çdo familje dëshmori, në shenjë nderimi e respekti ndaj veprës së tyre të paharruar. Aleanca do të nisë me një vizitë në familjen e heroit të popullit Musa Fratari. Nga aty do të nisë edhe firmosjen prej dhjetra familjeve të dëshmorëve të peticionit kundër regjistrimit mbi baza etnike dhe fetare.

“Dëshmorët dhanë jetën për flamurin kuqezi. Ideali i dëshmorëve ishte kombi dhe jo partitë”, thanë përfaqësuesit e Aleancës. /albeu.com/
Shtuar më 05/05/2011, ora 10:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori