Albpetrol bleu ujin për naftë gjatë fushatës elektorale
Prokuroria e Fierit ka nisur hetimet lidhur me skandalin e mbushjes me ujë të katër rezervuarve të naftës në kompaninë “Albpetrol”. Ka qenë një kallëzim i ndërmarrjes “Albpetrol” i firmosur nga drejtori aktual Endri Puka, i cili bashkangjitur me kallëzimin i ka vënë në dispozicion prokurorisë së Fierit, dhe letrën e shkruar nga përgjegjësi i sektorit të naftës në Zharrës, Përparim Braçe.

Të kontaktuar me telefon nga “Shqiptarja.com” zyrtarë të prokurorisë së Fierit, thanë se gjithçka ka ndodhur në kohën e pas fushatës elektorale në Korrik. /albeu.com/
Shtuar më 23/05/2014, ora 16:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori