Albin Kurti marr pjesë në festën e fundvitit që partia e tij ka organizuar (VIDEO)
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i ka dërguar ditën e sotme Albin Kurtit dy thirrje që ta mandatojë atë si Kryeministër.

Por, nëpërmjet një deklarata ai u shpreh se nuk ishte në Prishtinë. Thaçi kërkesën e dytë ja bëri duke i thënë që e priste në orën 20:30, por edhe kësaj thirrje Albin Kurti nuk ju përgjigj.

Teksa u pyet për këto refuzime Kurti është shprehu se ka qenë në Shkup ditën e sotme dhe se agjenda e një zyrtari nuk është sot për sot dhe se nuk kishin nevojë të nguteshin.


/TCH/
Shtuar më 27/12/2019, ora 19:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori