Alarmohet Greqia, fëmijët romë nga Shqipëria abuzohen seksualisht
Një tjetër skandal është vënë në dukje nga media greke, referuar abuzimit seksual. Shtypi grek nënvizon se fëmijët romë nga Shqipëria abuzohen seksualisht.

Gazeta greke "Espresso" ka shkruar se djem të vegjël romë nga Shqipëria dhe Bullgaria, janë viktima të abuzimit seksual nga meshkuj grekë, mes të cilëve edhe priftërinj. E përditshmja "Espresso" citon kryetarin e shoqatës greke "Buzëqeshja e Fëmijës", i cili denoncon skandalin. /albeu.com/
Shtuar më 08/04/2015, ora 12:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori