Alarmi! Paratë mund të përhapin koronavirusin
OBSH deklaron se njerëzit duhet të lajnë duart pas prekjes së parave, veçanërisht para se të hanë ushqim, shkruan Business Insider.

Në vend të kësaj, njerëzit duhet të përdorin pagesa pa kontakt, tha OBSH.

Në shkurt, Kina tha se do të shkatërronte para nga zona shumë të prekura nga koronavirusi në një përpjekje për të ngadalësuar përhapjen.

OBSH tha për The Telegraph se koronavirusi mund të qëndrojë në para për ditë të tëra pasi të ekspozohej ndaj tij dhe se njerëzit duhet të shmangnin prekjen e fytyrës pas kontaktit me paratë e gatshme.

Shtuar më 07/03/2020, ora 19:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori